WARSZTATY MEDYTACJI I ODDECHU – HAPPINESS

Warsztaty Medytacji i  Oddechu – HAPPINESS

W szkole latami uczymy się rzeczy, z których nigdy nie skorzystamy. Nawet żeby jeździć samochodem trenujemy miesiącami, a na koniec jeszcze musimy zdać egzamin.

Jednak nikt nie uczy nas jak zarządzać własnymi emocjami. Czy nie jest to zadziwiające?

Jako dzieci słyszymy mnóstwo instrukcji typu:

– Nie płacz!

– Nie bój się!

– Uspokój się!

Ale JAK?

Co mam zrobić, jeśli emocje już się pojawiły?

Gdy umysł jest zrelaksowany możemy cieszyć się życiem. Ale gdy umysł jest w emocjach, nawet drobiazgi wytrącają nas z równowagi.

Do dziś pamiętam jak trzęsły mi się kolana, gdy miałem wygłosić referat na uczelni dla zaledwie 15 osób.

Dla jednej osoby takim wyzwalaczem jest lęk przed wystąpieniami publicznymi, dla innej gniew, gdy sprawy nie idą po myśli, dla jeszcze innej lęk przed porażką. W każdym przypadku mechanizm nakręcający emocje jest dokładnie ten sam. Dzięki temu dokładnie takie samo jest ROZWIĄZANIE.

Emocji i umysłu nie da się okiełznać na siłę. Wszyscy to znamy. Im bardziej chcę pozbyć się zdenerwowania przed ważnym spotkaniem, tym silniej mnie ono dopadnie.

Jak sobie z tym radzić? Z pomocą przychodzi nam ODDECH.

Stan umysłu, emocje, bardzo silnie związane są z rytmem oddechu. Gdy jestem odprężony oddech jest głębszy, spokojny. Gdy jestem zestresowany oddech staje się płytki, jestem smutny. Jogini już tysiące lat temu odkryli, że oddech jest „wejściem kuchennymi drzwiami”  do umysłu.  Świadomie zmieniając rytm oddechu możemy wpływać na nasz stan emocjonalny, a w długim okresie również neutralizować, zmieniać nasze schematy emocjonalne, które trapiły nas przez całe życie, takie jak np. lęk przed wystąpieniami publicznymi.

W trakcie warsztatów medytacji i oddechu HAPPINESS uczymy techniki SKY, która w ciągu 25 minut ładuje nasze akumulatory, odpręża nasz umysł i uodparnia nas na emocje.

Czego nauczysz się podczas warsztatów?

W ciągu jednego weekendu nauczysz się jak prawidłowo i skutecznie wykonywać różne techniki oddechowe.

Badania naukowe pokazują, że technika oddechowa SKY na stałe obniża poziom kortyzolu, dzięki czemu jesteśmy bardziej zrelaksowani. Pogłębia się też jakość snu oraz wzrasta poziom prolaktyny opowiadającej za dobre samopoczucie.

Technika SKY to szczegółowo przebadana medycznie technika oddechowa wpisana do rejestru Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Znacząco podnosi dobre samopoczucie, umiejętność skupienia się oraz wzmacnia układ immunologiczny. Obniża odczuwany lęk, objawy depresji oraz skutki stresu. https://www.youtube.com/watch?v=5xIUDGynVFk, https://www.youtube.com/watch?v=Vlu3arLc0WE

 Poza tym:

– nauczysz się specjalnych technik oddechowych, które możesz wykorzystać w zależności od swoich potrzeb – do podniesienia energii i koncentracji albo głębokiego odstresowania się na poziomie umysłu, emocji i ciała,

– weźmiesz udział w ćwiczeniach, dzięki którym sięgniesz do naturaalnego źródła swojego wewnętrznego entuzjazmu,

– odbędziesz 2 pełne sesje SKY pod okiem doświadczonego nauczyciela.

– nauczysz się prostych, ale skutecznych ćwiczeń jogowych, które zrelaksują twoje ciało i dodadzą ci energii do działania,

– doświadczysz medytacji, które pozwolą ci poradzić sobie z natłokiem myśli i dadzą uczucie wyciszenia,

– otrzymasz materiały z praktycznymi wskazówkami z kursu, dzięki którym zachowasz zdobytą wiedzę i będziesz mógł wykorzystać ją w dowolnie wybranym momencie.

co daje joga i techniki oddechowe

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach medytacji i oddechu HAPPINESS napisz maila: wczupta@hotmail.com lub zadzwoń: 609 991 419.

PIĄTEK 18:00 – 21:30 | SOBOTA 9:00 – 12:00 I NIEDZIELA 12:30 – 15:30

https://www.youtube.com/@highpath